Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Oficjalny profil firmy Śnieżka

offline ffil-sniezka blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
49517 odwiedzin | wpisów: 29, komentarzy: 10, artykułów: 15, obserwuje: 13

Jak pomalować duże pomieszczenia

autor: ffil-sniezka blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Duże, przestronne pomieszczenia mogą przysporzyć nie lada kłopotu w aranżacji – zdecydowanie trudniej jest sprawić, że takie wnętrze będzie przytulne i przyjemne. Wybierając odpowiednie kolory farb do ścian i sufitu łatwo ci będzie uniknąć efektu chłodu i sprawić, że pokój będzie przyjazny i ciepły.

Pamiętaj, że w dużych pomieszczeniach możesz eksperymentować z kolorem sufitu – możesz spokojnie postawić na ciemniejsze odcienie bez obawy o to, że wnętrze stanie się przytłaczające.

Zrezygnuj z białego sufitu i pomaluj go farbą o ton lub dwa jaśniejszą od odcienia, który chcesz mieć na ścianie, dzięki czemu pokój będzie sprawiał wrażenie niższego a więc przytulniejszego. Tylko w naprawdę bardzo wysokich pomieszczeniach (spotykanych często np. w starych miejskich kamienicach) możesz pozwolić sobie na nałożenie na sufit ciemnego, intensywnego koloru bez obaw o zepsucie aranżacji.

Malowanie ścian w dużym salonie


Duża kuchnia – pomysły na pomalowanie ścian

Kolory ścian w kuchni odgrywają dużą rolę – mogą pobudzać lub hamować apetyt, poprawiać nastrój i dodawać energii lub relaksować. Jeżeli jesteś właścicielem dużej kuchni – jesteś szczęściarzem! Chyba każdy marzy o dużym, przestronnym miejscu do przygotowywania pysznych posiłków, które z przyjemnością spożywać można nawet z liczną rodziną lub w gronie przyjaciół.

Duża kuchnia to jednak spore wyzwanie aranżacyjne – zobacz, jakimi kolorami pomalować ściany w kuchni i jadalni, aby pomieszczenie wyglądało jak najbardziej korzystnie. Możesz zdecydować się na połączenie dwóch barw – pomalować jedną ze ścian mocniejszym odcieniem a pozostałe takimi odcieniami, które razem stworzą harmonijną całość.

Sprawdź kolory FARB ŚNIEŻKA KUCHNIA ŁAZIENKA»

Do malowania ścian w kuchni wybierz farbę lateksową, która jest wysoce odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu. Farby Kuchnia Łazienka dostępne są w szerokiej gamie barw, w związku z czym bez problemu dobierzesz odpowiednie odcienie, które będą tworzyły harmonijną całość z kolorami mebli i dodatków.

Jak pomalować dużą kuchnię farbami Śnieżka

Malowanie ścian w dużych pokojach

Ciekawym rozwiązaniem często stosowanym w wykańczaniu dużych i wysokich pomieszczeń jest rezygnacja z jednolitych barw na rzecz silnego zaakcentowania mniejszych fragmentów powierzchni lub konkretnych elementów architektonicznych.

Malując jedną ze ścian na ciemny kolor sprawisz, że uwaga osób znajdujących się w pomieszczeniu zostanie odwrócona od jego ogromu a wnętrze będzie wyglądać nowocześnie i stylowo. Ciemny kolor absorbuje światło w związku z czym możesz z powodzeniem pomalować nim ściany w salonie z dużą ilością okien.

Zobacz paletę barw FARB ŚNIEŻKA BARWY NATURY»

Odpowiednie zestawianie kolorów pozwoli ci na optyczne pomniejszenie pomieszczenia i sterowanie jego wizualną temperaturą. W dużych salonach możesz pozwolić sobie na zabawę z kontrastami, łączenie ciemnych odcieni z jasnymi i zestawianie ich w różny sposób.

Jakie kolory ścian do dużego salonu?Jak dobrze wybrać kolor do sypialni?

autor: ffil-sniezka blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jakie kolory farb Śnieżka wybrać do sypialni?

Wybierając kolory farb, które będą dominować w twojej sypialni, musisz mieć świadomość tego, że będą one wpływać na twoje samopoczucie i nastrój każdego dnia. Jeżeli chcesz, aby twoja sypialnia pozwalała ci całkowicie odpocząć, zrelaksować się i odprężyć poznaj kilka wskazówek, dzięki którym na pewno dobierzesz idealne kolory farb.

Sprawdź paletę barw FARB ŚNIEŻKA BARWY NATURY»

Dobór kolorów farb do sypialni musisz dobrze przemyśleć biorąc pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale również wielkość pomieszczenia oraz jego nasłonecznienie i ilość . Ważne jest również oświetlenie elektryczne, ilość lamp, rodzaj i kolor światła.

Chcesz wiedzieć, jak dobrać kolor farb do pomalowania sypialni tak, aby czuć się w niej dobrze i komfortowo?

Przeczytaj artykuł o DOBORZE KOLORÓW FARB DO SYPIALNI»